Garanti Koşulları

1.    Monapetra Mücevher ve Takı Tasarım Üretim ve Ticaret Limited Şirketi (bundan sonra “Monapetra” olarak anılacaktır) satışını yaptığı ürünler için garanti belgesinde veya faturada belirtilen şartlar çerçevesinde üretim hatalarına karşı sorumludur. 

2.    Garanti süresi ürüne ve modele bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 

3.    Ürün garanti süresi içerisinde üretim hatalarından dolayı ücretsiz olarak onarılır ve müşteriye iade edilir. 

4.    Azami onarım süresi arızalı ürünün, atölyemizde, usta olmaması durumunda da ürünün satıcısı bayii, acente, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı - üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar ve 30 iş günüdür.

5.    Garanti kapsamındaki bir ürünün arızalanması ve arızanın 15 iş günü içerisinde giderilememesi halinde  “Monapetra”  ürünün tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir ürünü, kullanıcının kullanımına tahsis etmektedir.

6.    Ürünün onarımı “Monapetra”  yetkili atölyesinde yapılacaktır. 

7.    Hatalı ürünler  “Monapetra”  merkezine ulaştırılmalıdır (iade bölümünde belirtilen adrese gönderim yapılabilir). Arızalı ürünlerin onarım sonrası sevkiyat ücretleri  “Monapetra” 'ya aittir. 

8.    Ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklar firmamıza yazılı olarak bildirilmelidir. 

9.    Tüm şartlar haricinde oluşan problemler ile ilgili Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve RekabetinKorunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.